آخرین اخبار

موسی غضنفرآبادی: لایحه حجاب رد نشده، در رفت‌وآمد است!

رئیس کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب به خبرگزاری خبرآنلاین می‌گوید ایرادات شورای نگهبان به این لایحه ۲ تا ۳ مورد است و بحث رد شدن لایحه مطرح نیست.

اشتراک گذاری
05 دی 1402
کد مطلب : 10654

موسی غضنفرآبادی: لایحه حجاب رد نشده، در رفت‌وآمد است!
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان از ارجاع لایحه عفاف و حجاب برای دومین‌بار به مجلس خبر داد. هادی طحان نظیف به این نکته اشاره کرد که هر چند برخی از ایرادات وارد شده به لایحه مذکور توسط مجلس برطرف شده، اما «هنوز برخی ایرادات و ابهامات وارده به این لایحه پابرجا است و به همین خاطر بار دیگر لایحه را برای اصلاح مواردباقی مانده به مجلس ارجاع دادیم.»

با توجه به اینکه سخنگوی شورای نگهبان به جزئیات ایرادات وارده این شورا اشاره‌ای نکرد، موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس و رئیس کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب، دومین ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب را جویا شد.

موسی غضنفرآبادی در این گفتگو اعلام کرد که تعداد ایرادات وارده شورای نگهبان به این لایحه حدود ۳ مورد بوده است.

به گزارش خبرآنلاین بخش‌هایی از گفت وگوی غضنفرآبادی را در ادامه می‌خوانید:

این نکته را بگویم که لایحه عفاف و حجاب رد نشده است، به عبارت دیگر وضعیت همه لوایح به این ترتیب است که میان شورای نگهبان و مجلس در رفت‌وآمد قرار دارد چراکه شورای نگهبان ایراداتی وارد می‌کند، ایرادات توسط مجلس اصلاح می‌شوند و در حال حاضر هم درباره لایحه عفاف و حجاب ایراداتی گرفته که اصلاح شوند.

یکی از ایرادات شورای نگهبان مربوط به اصل ۷۵ است

یکی از ایرادات گرفته شده به لایحه حجاب توسط شورای نگهبان در دایره ایرادات اصل هفتاد و پنجی و هزینه‌ها و بارمالی که لایحه بر روی دوش دولت می‌گذارد، قرار دارد. ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب حدود ۲، ۳ مورد است.

دومین ایراد شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب به این صورت است که مثلا ماده‌ای در لایحه مذکور وجود دارد که شورای نگهبان می‌گوید به صورت کلی نحوه اجرای این ماده در قسمت فرهنگی و مجازات‌ها به چه کیفیتی است؟

لذا برخی ایرادات شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب مربوط به ابهامات داخل لایحه است؛ بنابراین این اصلاً درست نیست که بگوییم لایحه عفاف و حجاب توسط شورای نگهبان رد شده بلکه این لایحه در رفت و آمد میان دولت و مجلس است.

سومین ایراد شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب در خاطرم نیست. در مجموع ایرادات وارده شورای نگهبان به لایحه عفاف و حجاب شامل ۲،۳ مورد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =