آخرین اخبار

ممنوعیت دریافت هزینه خدمات فنی بنیاد مسکن از روستائیان کهگیلویه وبویراحمد

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: گرفتن هرگونه هزینه خدمات فنی از روستائیان بابت صدور پروانه و موارد مشابه غیر قانونی است.

اشتراک گذاری
22 آذر 1402
کد مطلب : 10292

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، به نقل از روابط عمومی معاونت پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه وبویراحمد، در پی دریافت هزینه خدمات فنی صدور پروانه روستایی از روستائیان، معاونت پیشگیری از وقوع جرم، مطابق قانون موضوع را پیگیری کرد.

سید عیسی حسنی گفت: در پی گزارشات دیدبانان پیشگیری از وقوع جرم و مراجعات مردمی، مبنی بر دریافت هزینه حق فنی توسط بنیاد مسکن استان، موضوع در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

حسنی بیان کرد: با توجه به اینکه روستائیان از اقشار کم درآمد جامعه هستند. گاهی مبالغ هنگفتی از آنها دریافت می‌شد که سبب نارضایتی مردم و در مضیقه قرار گرفتن آنها می‌شد.

وی افزود: پس از بررسی‌های دقیق قوانین بالادستی و مصوبات و آرای دیوان عدالت اداری مشخص شد، که اخذ وجه مذکور هیچ توجیه قانونی ندارد.

این مقام قضایی با اشاره به ابطال شیوه نامه دریافت هزینه خدمات فنی از روستائیان طی رای شماره ۱۵۲۵ و دادنامه شماره ۱۴۰۰۰۹۹۷۰۹۰۵۸۱۱۵۲۵ مورخ ۱۶/۶/۱۴۰۰ هیات عمومی دیوان عدالت اداری عنوان کرد: گرفتن هرگونه هزینه خدمات فنی از روستائیان بابت صدور پروانه و موارد مشابه غیر قانونی است.

وی تصریح کرد: در این خصوص طی مکاتبه با سازمان بازرسی و بنیاد مسکن استان مقرر شد دریافت هرگونه وجه مذکور از این تاریخ به بعد ممنوع شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم گفت: بنیاد مسکن استان طی نامه‌ای به تمام شعب خود ابلاغ کرده که از دریافت هرگونه هزینه خدمات فنی مربوط به پروانه روستایی امتناع کنند.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =