آخرین اخبار

دستکاری لایحه حجاب قبل از ارسال به شورای نگهبان صحت دارد؟

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب از دستکاری لایحه مذکور پیش از ارسال به شورای نگهبان و حتی بعد از برگشت آن به مجلس خبر داد و گفت؛ «فردی به دور از چشم اعضای کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب تغییراتی در لایحه انجام داده است.»

اشتراک گذاری
21 آذر 1402
کد مطلب : 10248

دستکاری لایحه حجاب قبل از ارسال به شورای نگهبان صحت دارد؟
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  حسن نوروزی، عضو کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب، در مناظره‌ای که با نوری قزلجه عضو فراکسیون مستقلین مجلس، داشت، از دستکاری لایحه مذکور پیش از ارسال به شورای نگهبان و حتی بعد از برگشت آن به مجلس خبر داد و گفت؛ «فردی به دور از چشم اعضای کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب تغییراتی در لایحه انجام داده است.»

ادعایی که با تعجب نوری قزلجه دیگر نماینده حاضر در این مناظره روبرو شد و وی گفت؛ «چه کسی چنین جراتی دارد؟! چه کسی می‌تواند تصمیم بگیرد و تغییر دهد.» و پاسخ حسن نوروزی این بود که «چه کسی همین الان که لایحه عفاف و حجاب از شورای نگهبان برگشته ۳ ماده دیگر به آن ایردات شورای نگهبان اضافه کرد، همان کسی که آن کار را کرده اینکارم می‌کند. طرح دیگری به جای لایحه مصوب کمیسیون ویژه در سامانه بارگذاری و برای شورای نگهبان ارسال کرد.»

از آنجایی که نوروزی در اظهارات خود به این نکته تأکید کرد که روی حرف خود مبنی بر دستکاری در لایحه عفاف و حجاب به دور از چشم نمایندگان می‌ایستد، خبرگزاری خبرآنلاین خبر مذکور را از سایر اعضای کمیسیون پیگیری کرد. موسی غضنفرآبادی ادعای نوروزی را رد کرد و گفت هیچ‌کس لایحه عفاف و حجاب مصوب کمیسیون ویژه را دستکاری نکرده است.

در ادامه گفتگوی خبرگزاری خبرآنلاین با موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب را می‌خوانید:

*آقای غضنفرآبادی! اخیراً آقای حسن نوروزی، همکار شما در کمیسیون قضایی و کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب از دستکاری لایحه عفاف و حجاب خبر داده و گفته که لایحه مذکور ۲ بار به دور از چشم اعضای کمیسیون دستکاری شده که اولین بار قبل از ارسال لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان بوده و مصوبه کمیسیون مذکور در سامانه باگذاری نشد، و بار دوم مربوط به زمانی است که لایحه از شورای نگهبان به مجلس برگشت و ۳ ماده بدون هماهنگی به آن اضافه شد، جنابعالی از جزئیات بیشتر از این موضوع اطلاع دارید؟

خیر، این موضوع درست نیست، هیچ‌کس لایحه عفاف و حجاب را قبل از ارسال به شورای نگهبان دستکاری نکرده است. ما در صحن از لایحه عفاف و حجاب دفاع کردیم و صحبت کردیم، همچنین ایراداتی که اخیراً شورای نگهبان به لایحه گرفته بود را اصلاح کردیم و مجدداً به شورا ارسال کردیم.

*گفته شده بعد از برگشت لایحه عفاف و حجاب به مجلس، ۳ ماده دیگر به ایردات شورای نگهبان از این مصوبه کمیسیون اضافه شده، چه پاسخی به این ادعا دارید؟

اینکه ۳ ماده به لایحه عفاف و حجاب اضافه شده باشد، درست نیست واضح است که چنین ادعایی غلط است.

*منظور شما این است که در سامانه هیچ طرحی جایگزین مصوبه کمیسیون ویژه بررسی لایحه عفاف و حجاب نشد؟

بله، منظور بنده این است همان طرحی که در کمیسیون ویژه تصویب کردیم به شورای نگهبان رفت.

*آیا غیر از هیئت رئیسه فرد یا افراد دیگری به سامانه ارسال مصوبات به شورای نگهبان دسترسی دارند؟

تا جایی که اطلاع دارم، به غیر از هیئت رئیسه هیچ‌کس به سامانه دسترسی ندارد.

*اینطور که شما می‌گویید این ادعا صحت ندارد، یعنی فکر می‌کنید طرح این چنین موضوعاتی که بیشتر هم نگاه را به سمت هیات رئیسه و شخص رئیس مجلس معطوف می‌کند، هدفی خاص را دنبال می‌کند؟

در کل طرح چنین مواردی خوب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =