آخرین اخبار

در دیدار رئیس فدراسیون بوکس ایران و جهان چه گذشت؟

رئیس فدراسیون بوکس از دعوت عمر کرملوف رئیس روسیه ای فدراسیون جهانی به تهران خبر داد.

اشتراک گذاری
21 آذر 1402
کد مطلب : 10238

به گزارش خبرگزاری فارس، کنگره جهانی بوکس روز شنبه ۱۸ آذرماه سال ۱۴۰۲ به میزبانی امارات برگزار شد و سید روح الله حسینی رئیس فدراسیون بوکس ایران در این کنگره حضور یافت.در جریان این کنگره، سید روح الله حسینی رئیس فدراسیون بوکس کشورمان با “عمر کرملوف” رئیس روسیه ای فدراسیون جهانی دیدار کوتاهی داشت و گزارشی مختصر از شرایط بوکس ایران به وی ارائه کرد.

سید روح الله حسینی رئیس فدراسیون بوکس کشورمان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که حضور شما در کنگره جهانی چه دست آوردی برای بوکس ایران داشت، گفت: در کنگره جهانی فدراسیون بوکس تقریبا ۱۲۰ کشور حضور داشتند. همه روسای فدراسیون هایی که در این کنگره حضور داشتند باید در مورد ادامه فعالیت های فدراسیون جهانی با قوانینی که وجود دارد، رای می دادند و اکثریت هم به قوانین فدراسیون جهانی بوکس رای دادند تا آیبا کار خود را ادامه دهد.در پایان این کنگره با “عمر کرملوف” رئیس فدراسیون جهانی بوکس دیدار صمیمانه ای داشتیم. این دیدار دوستانه بخاطر روابط سیاسی که بین دو کشور حاکم است بسیار صمیمانه بود. از “عمر کرملوف” برای حضور در ایران به صورت رسمی دعوت به عمل آوردم که وی بسیار از این موضوع استقبال کرد و قرار شد به زودی به تهران سفر کند.

حسینی در پاسخ به این سوال که زمان حضور وی در تهران مشخص شده است یا خیر، گفت: به هر حال برای حضور رئیس فدراسیون جهانی که در جایگاه نفر اول بوکس دنیا است، ما فضا و شرایط حضور او در تهران را باید مهیا کنیم. نکته مهمی که وجود دارد این است که او برای حضور در ایران موافقت خود را اعلام کرد. البته مهم تر این است که برای حضور وی در تهران باید شرایط خوبی  مهیا کنیم تا از حضور او در ایران بهره مند شویم و برای کسب کرسی های آسیایی در بخش داوری و سایر کرسی های جهانی بتوانیم کمک بگیریم. این موضوع برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

رئیس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی بوکس ایران برای حضور در اردوی مشترک راهی کشور اردن خواهد شد یا خیر، گفت: از قبل برای حضور تیم ملی بوکس ایران با ترکیب ۵ ملی پوش در اردن و اردوی مشترک رایزنی کرده بودیم و دعوت نامه ها نیز در زمان مشخص به دست ما رسید و در نهایت کارهای دریافت روادید را انجام دادیم. قرار است طی امروز و فردا روادید تیم اعزامی به این اردوی مشترک به دست ما برسد و بلافاصله تیم راهی این اردوی مشترک خواهد شد. قرار است این اردوی مشترک به مدت ۲۰ روز در شهر امان برگزار شود که تیم ملی ایران به مدت ۱۰ روز در این اردو حضور خواهد داشت.

حسینی در واکنش به این سوال که تا قبل از اعزام به مسابقات جهانی ایتالیا و کسب سهمیه المپیک آیا تیم ملی بوکس بازهم به اردوی مشترک اعزام خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: بله تصمیم داریم تیم ملی را به اردوی مشترک با تیم ملی ارمنستان نیز اعزام کنیم. احتمال اینکه تیم ملی در تورنمنت بین المللی اندونزی و بالی نیز حضور داشته باشد، خیلی زیاد است. ما تمام تلاشمان را می کنیم تا قبل از اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی(۱۰ اسفندماه) ملی پوشان در اردوی مشترک و تورنمنت بین المللی حضور داشته باشند تا با آمادگی کامل در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اردوی تیم ملی بوکس با مربیکوبایی در لرستان پیگیری می شود آیا از شرایط تمرین ملی پوشان با مربی جدید خبر دارید یا خیر، گفت: طبق صحبت هایی که با برخی از مربیان و بازیکنان تیم ملی داشتم، آنها از شرایط تمرینی مربی کوبایی(رینالدو) راضی هستند. البته فعلا بسیار زود است که در مورد سطح فنی او صحبت کنیم. مربیان کوبایی واقعا کار بلد هستند و نوع تمرینات آنها با ما متفاوت است، برای همین برای ارزیابی این مربی کوبایی به زمان نیاز داریم، در حال حاضر گویا کارهای اصلاحی را در این مرحله از اردوها انجام میدهد، بعد از این ملی پوشان زیر نظر رینالدو مرور فن خواهند داشت و پس از آن تمرینات بوکس آغاز خواهد شد. کوبایی ها آکادمیک کار می کنند و همه چیز با دقت انجام می شود. ضمن اینکه ما بدنبال جذب”فونتانیا” هستیم؛ او نیز به زودی وارد تهران خواهد شد که با این مربی کوبایی ما روزهای خوبی را خواهیم داشت.

حسینی در پایان صحبت های خود عنوان کرد: ما بعد از مسابقات جهانی ایتالیا یک فرصت دیگر را خردادماه در کشور تایلند خواهیم داشت تا بتوانیم سهمیه المپیک پاریس را کسب کنیم. به هر حال تمام تلاشمان را میکنم تا با مربیان کوبایی سهمیه حضور در المپیک پاریس را کسب کنیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =