آخرین اخبار

وزیر ارشاد: عده‌ای می‌گفتند جریان انقلابی هروقت مدیریت را در دست بگیرد بگیر و ببند راه می‌اندازد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز پررونق ترین دوران سینما است و امسال به رکورد حدود ۳۰ میلیون مخاطب می‌رسیم که یک رکورد جاودانه است.

اشتراک گذاری
21 آذر 1402
کد مطلب : 10235

وزیر ارشاد

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  تسنیم: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمانه با مدیران سازمان سینمایی و سمعی و بصری گفت: من با افرادی در حوزه سینما، رسانه و کتاب گفت‌وگو می‌کنم که کسی باورش نمی‌شود که من با آن‌ها نشست و برخواست داشته باشم.

وی افزود: اگر یک سینماگری در مقابل ماهم بایستد ما وظیفه پدری داریم و چتر حمایت ما همه را شامل می‌شود، از این رو بنده به سینما گرانی که با ما رابطه خوبی ندارند نیز می‌گویم شما مشاور بدون حکم من هستید و به آن‌ها تأکید کرده‌ام اگر فردی از اصحاب سینما در تنگنای مالی هم باشد، به من خبر بدهند.

اسماعیلی ادامه داد: هدف ما تعامل و گذشت است اما عده‌ای می‌گفتند این‌ها آمده‌اند رونق سینما را از بین ببرند، برخی  برای فشار آوردن به ما بیانیه می‌نوشتند، آنها سینما‌ها را تعطیل می‌کنند در صورتی که فیلم‌ها باید اصلاح می‌شد.

وزیر فرهنگ ادامه داد: ما به رونق و اعتماد مردم به سینما افتخار می‌کنیم و مردم نیز به نظارت ما بر سینما اعتماد دارند که به همین دلیل به راحتی با خانواده به سینما می‌روند. کما اینکه اگر به جدول فروش فیلم‌ها نگاه کنید، بین پنج فیلم رتبه اول فروش همه آنها بالای ۴۰ میلیارد بوده است.

وی گفت: در حال حاضر سازمان سینمایی ۱۷ فیلم با مشارکت دستگاه‌های دیگر برای جشنواره فجر آماده کرده است اما وقتی بنده از کلمه پررونق برای سینما استفاده می‌کنم، برخی ناراحت می‌شوند درحالی که من از آمار سینما تیکت و گزارش ساخت سالن سینما و تعداد آثار صحبت می‌کنم.

اسماعیلی با بیان اینکه عده‌ای می‌گفتند جریان انقلابی هروقت مدیریت را در دست بگیرد بگیروببند راه می‌اندازد ولی با نقص‌های زیادی که وجود دارد امروز پررونق‌ترین دوران سینما را شاهد هستیم، افزود: امسال به حدود ۳۰ میلیون مخاطب می‌رسیم که این یک رکورد جاودانه و نشان‌دهنده آشتی مردم با سینما است.


بیشتر بخوانید: وزیر ارشاد: ۴ هزار گروه سرود در مساجد راه انداخته‌ایم


در این نشست اصغر فارسی، قادر آشنا، حبیب ایل بیگی، محمدرضا سوقندی، مجید زین‌العابدین، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، روح الله سهرابی، غلامرضا نجاتی، بهمن حبشی، ، محمد حمیدی مقدم، هاشم میرزاخانی، مهدی آذرپندار، حسین طلابیگی، سیدصادق موسوی، رمضانعلی حیدرخلیلی، مرتضی باقرنژاد، علی جعفری، مهدی شفیعی،  معاونین، مدیران کل و مدیران عامل موسسات سینمایی، گزارشی از حوزه های مختلف تخصصی ارائه دادند.

گفتنی است، در این نشست سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه، مهدی نورعلیشاهی مدیرکل حوزه ریاست و مشاور وزیر، محمد رحمت  مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی راهبردی وزارتخانه، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط  عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =