به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، پاراتکواندو و پاراکانو نخستین حضور خود را در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو تجربه خواهند کرد. کمیته پارالمپیک آسیا (APC) اعلام کرد ۲۲ رشته در بازی‌های ۲۰۲۲ چین حضور خواهند داشت. ۱۹ رشته ورزشی حاضر در این بازی‌ها در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز شرکت می‌کنند. تارک […]

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، پاراتکواندو و پاراکانو نخستین حضور خود را در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو تجربه خواهند کرد. کمیته پارالمپیک آسیا (APC) اعلام کرد ۲۲ رشته در بازی‌های ۲۰۲۲ چین حضور خواهند داشت. ۱۹ رشته ورزشی حاضر در این بازی‌ها در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز شرکت می‌کنند.

تارک سوئی، رئیس پارالمپیک آسیا در این باره گفت: ما خوشحالیم که برنامه بازی‌ها ۳ سال زودتر اعلام شده و ۱۹ رشته ورزشی بخشی از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس هستند.

وی افزود: این بازی‌ها نقش مهمی را در بازی‌های المپیک ایفا و به ورزشکاران کمک می‌کند برای بازی‌های پارالمپیک آماده شوند. این بازی‌ها به ما کمک می‌کند تا جنبش پارالمپیک را در آسیا رشد دهیم.

چانگ‌وون چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو نیز عنوان کرد: باعث افتخار است که تکواندو به بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ اضافه می‌شود. ما آماده هستیم تا با کمیته پارالمپیک آسیا کار کنیم تا بازی‌ها با موفقیت برگزار شود.

در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۱۸ رشته ورزشی حضور داشتند. بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو روزهای ۹ تا ۱۵ اکتبر برگزار می‌شود.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–

  • منتشرکننده : A.K