انتقاد امام جمعه یاسوج از افزایش مهریه‌های سنگین و عروسی‌های مجلل در کهگیلویه و بویراحمد
انتقاد امام جمعه یاسوج از افزایش مهریه‌های سنگین و عروسی‌های مجلل در کهگیلویه و بویراحمد

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، حجت‌الاسلام سید‌علی صالح‌موسوی اعظم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج با تبریک ۱۱ ذی القعده مصادف با ۲۳ تیرماه سالروز ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: آن حضرت به عالم آل محمد معروف بوده و ضروری است استفاده معنوی لازم از حوزه‌های باقی مانده دهه […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، حجت‌الاسلام سید‌علی صالح‌موسوی اعظم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج با تبریک ۱۱ ذی القعده مصادف با ۲۳ تیرماه سالروز ولادت امام رضا(ع) اظهار داشت: آن حضرت به عالم آل محمد معروف بوده و ضروری است استفاده معنوی لازم از حوزه‌های باقی مانده دهه کرامت شود.

وی با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب و سالروز به آتش کشیدن مسجد گوهرشاد عنوان کرد: در این حادثه تلخ عده زیادی از انسان های دارای غیرت دینی به دلیل مقابله با دستور کشف حجاب رضاخان و برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه به شهادت رسیدند.

موسوی‌اعظم با تاکید بر اینکه گسترش بدحجابی سبب افزایش گناه، فساد، تباهی، بی بندباری و چشم چرانی در جامعه می‌شود، ابراز کرد: مردم، مسئولان و متولیان امر در سطح کشور و استان غیرت و تعصب دینی خود را نشان داده و با دختران و بانوان بدحجاب برخورد و مقابله کنند و در کنار این برخورد امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.

وی ادامه داد: عده‌ای از زنان و دختران توجیه‌های غیرمنطقی و غیرشرعی ارائه می‌دهند و متاسفانه غیرت دینی مردان کم شده به طوری که شوهر این زنان بدحجاب اعلام می‌کنند این موضوع به آمران به معروف و ناهیان از منکر ربطی ندارد که این موضوع جای تاسف دارد.

موسوی‌اعظم بیان کرد: تالارهای عروسی از عوامل مهم گسترش بدحجابی و چشم چرانی به شمار می‌رود زیرا در این مکان‌ها به انواع گناه مرتکب می شوند در حالی می‌توان مراسم‌های عروسی را به صورت ساده و بدون ارتکاب گناه برگزار کرد.

امام جمعه موقت یاسوج منرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: مهریه‌های سنگین و عروسی‌های مجلل مایه افتخار نیست اما متاسفانه در استان رواج یافته که دلیل اصلی آن چشم و هم چشمی است.

انتهای پیام/ش

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–

  • منتشرکننده : A.K