۱۳ بخشداری کهگیلویه و بویراحمد فاقد شبکه اینترنت؛ بستر برگزاری انتخابات فراهم شود
۱۳ بخشداری کهگیلویه و بویراحمد فاقد شبکه اینترنت؛ بستر برگزاری انتخابات فراهم شود

توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، جعفر گوهرگانی در نشست با رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات وفن‌آوری اطلاعات اظهار داشت: بسترسازی و تامین خطوط فیبرنوری برای برگزاری انتخابات پیش رو، تقویت شبکه و بروز شدن فضای مجازی از دغدغه‌های استان در حوزه فن آوری است. وی تقویت و […]

توازن؛

به گزارش توازن و به نقل از تسنیم-از یاسوج، جعفر گوهرگانی در نشست با رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات وفن‌آوری اطلاعات اظهار داشت: بسترسازی و تامین خطوط فیبرنوری برای برگزاری انتخابات پیش رو، تقویت شبکه و بروز شدن فضای مجازی از دغدغه‌های استان در حوزه فن آوری است.

وی تقویت و انتقال شبکه اینترنتی و فیبرنوری برای برخی از واحدهای صنعتی بزرگ استان را ضروری دانست و افزود: در این خصوص وزارتخانه ارتباطات و فنآوری اطلاعات استان را یاری کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۱۳ بخشداری در این استان فاقد شبکه اینترنتی بوده که نیازمند کمک اعتباری از وزارتخانه برای کمک مالی برای انتقال فیبرنوری است.

رئیس مرکز بازرسی و نظارت مدیریتی وزارت ارتباطات وفنآوری اطلاعات نیز در این نشست ابراز کرد: اقدامات خوبی در حوزه پوشش روستایی در کشور آغاز شده و تیم‌هایی با کسب آموزش برای پایش روستاها جهت این پوشش فعال شده است.

سبوحی با اشاره به اینکه بیشتر درخواست‌های مسئولان و مردم انتقال و تقویت شبکه و فیبرنوری در روستاها است، افزود: سیاست وزارتخانه نتیز این بوده که به این مهم توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه مجموعه مدیریتی در حوزه ارتباطات و فنآوری اطلاعات در این استان جوان، فعال و پویاست، اظهار داشت: این مجموعه استانی با وزارتخانه به خوبی در تعامل است و کارها را به شایستگی پیگیری و دنبال می‌کند و ما هم سعی می‌کنیم خواسته‌ها را برآورده سازیم.

سبوحی تصریح کرد: تمام خواسته‌های ارائه شده توسط این استان را در وزارتخانه رصد و پیگیری می‌کنم و به طور حتم با این درخواست‌ها موافقت می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست به بسترسازی، توسعه و تقویت حوزه فناوری به منظور کسب وکارهای مبتنی بر فنآوری ارتباطات و ارائه خدمات بهتر و بیشتر اینترنتی در استان تاکید کرد و گفت: این استان به لحاظ ظرفیت‌های مختلف به خصوص گردشگری، آب و انرژی و شرایط محیطی و آب و هوایی توانمند بوده و می‌تواند به قطبی تبدیل شود که استان‌های همجوار به آن نیازمند باشند.

حسین کلانتری تصریح کرد: حوزه مخابرات، اینترنت، فضای مجازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزی تنها فضایی تاثیر گذار در تمام حوزه‌ها بوده و در این استان نیازمند حمایت ویژه و جدی دارد. 

وی با بیان اینکه این استان هزینه ارائه خدمات در بخش‌های راه، گاز، برق و مخابرات به دلیل کوهستانی، سخت گذر بودن و پراکندگی روستاها بسیار بالا است، ادامه داد: با توجه به کافی نبودن منابع اعتباری در استان، نیازمند حمایت و کمک‌های مالی و فنی مهندسی به صورت ویژه از مرکز کشور هستیم.

کلانتری به تقویت و توسعه اینترنت روستایی تاکید کرد و گفت: استان بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه دارد که به دلیل پراکندگی باید به آنها توجه شود.

انتهای پیام/ن

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–

  • منتشرکننده : A.K