راه‌اندازی مزرعه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در گچساران  
راه‌اندازی مزرعه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در گچساران  

توازن؛ مزرعه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در گچساران راه‌اندازی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، رئیس هیأت مدیره شرکت مپ‌ها گفت: اجرای این طرح سه هزار و ۵۰۰ شغل جدید ایجاد می‌کند.رضا برزگر با بیان اینکه این طرح با مشارکت شرکت فونیکس آلمان برای تولید برق احداث می‌شود، افزود: برای اجرای […]

توازن؛

مزرعه خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی در گچساران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، رئیس هیأت مدیره شرکت مپ‌ها گفت: اجرای این طرح سه هزار و ۵۰۰ شغل جدید ایجاد می‌کند.
رضا برزگر با بیان اینکه این طرح با مشارکت شرکت فونیکس آلمان برای تولید برق احداث می‌شود، افزود: برای اجرای این طرح در مراحل اولیه به ۷۰ مگاوات انرژی برق نیاز است.
وی با اشاره به اینکه ایران به لحاظ برخورداری منابع مختلف انرژی یکی از غنی‌ترین کشور‌های جهان به شمار می‌رود، گفت: کشور ایران علاوه بر وجود منابع بزرگ سوخت‌های فسیلی و تجدید ناپذیر نظیر نفت و گاز، دارای قابلیت فراوان انرژی‌های تجدید پذیر از جمله باد و خورشید است.
برزگر ادامه داد: در سال‌های اخیر خرید تضمینی برق تجدیدپذیر به‌صورت ۲۰ ساله و با قیمت‌های مصوب، موجب رغبت کارآفرینان بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این حوزه شده است.
وی به واگذاری پنل‌های خورشیدی برای ایجاد اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: واگذاری پنل‌های خورشیدی به مددجویان علاوه بر تولید انرژی پاک موجب توانمندسازی و درآمدزایی برای این قشر آسیب پذیر شده است.

—–
این مطلب بصورت خودکار از وب سایت های مرجع دریافت شده است:لینک منبع
—–

  • منتشرکننده : A.K