۲۰ هزار هکتار عملیات پایش در مناطق مختلف گچساران انجام شده است
۲۰ هزار هکتار عملیات پایش در مناطق مختلف گچساران انجام شده است

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت : 20 هزار هکتار عملیات پایش از ابتدای شناسایی آفت ملخ در مناطق مختلف این شهرستان انجام شده است.

عبدالوهاب پورالحسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با توازن افزود: کار پایش و سم پاشی در مناطق مختلف شهرستان با حضور ۲۰ نفر و با استفاده از ۶ دستگاه ماشین آلات کشاورزی شامل تراکتور و تریلر در گچساران ادامه دارد.
وی اظهار داشت: برای مبارزه و سمپاشی از ساعت ۳ بامداد امروز ۴ اکیپ روانه منطقه بی بی حکیمه  ۱ و ۲ شده اند .

پورالحسینی افزود : تاکنون بی بی حکیمه ۱ و ۲ ،  بن پیر،  خشاب لیشتر با وجود دو مرحله  سمپاشی بعنوان نقاط آلوده شناسایی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی گچساران با بیان اینکه کار پایش و سمپاشی ۱۵۰۰ هکنار از مراتع کنترل شده اظهار داشت  : بی بی حکیمه ۱ کاملا پاکسازی شده است .

کار پایش و سمپاشی با همکاری کارشناسان پهنه جهاد کشاورزی،نیروهای بسیج، فرمانداری، منابع طبیعی و شرکت نفت گچساران در حال اجرا ست .

گفتنی است ملخ های مهاجر که بهمن ماه سال گذشته از کشور‌های حوزه شبه جزیره عربستان از جمله امارات، عمان و کشور عربستان وارد برخی استان های جنوب شرق کشور شده بود،تاکنون در برخی استان های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس، جنوب خراسان جنوبی، خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد و حتی اردبیل و گلستان مشاهده شده اند.
کارشناسان می گویند: تخم گذاری هر ملخ که به صورت خوشه ای انجام می شود و در آینده منجر به تولید ۳۰۰ تا ۴۰۰ ملخ می شود.

  • منتشرکننده : A.T