مشکل اصلی واحدهای تولیدی نقدینگی و سرمایه در گردش است
مشکل اصلی واحدهای تولیدی نقدینگی و سرمایه در گردش است

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: مشکل اصلی واحدهای تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد تأمین سرمایه درگردش، تأمین نقدینگی، بازار، تأمین اجتماعی و مالیات و افزایش نرخ ارزو بازار صادراتی و کاهش قدرت خرید مردم است.

به گزارش توازن ، جبار کیانی پور در جمع خبرنگاران گچساران با اشاره به رهنمون‌های مقام‌معظم رهبری و تأکید فراوان ایشان بر لزوم توجه و حمایت بیشتر از تولید کنندگان داخلی، اظهار داشت: تسهیلات بانکی کمک فراوانی در جریان حمایت از تولید ملی می‌کند که دولت باید در این خصوص تدابیر ویژه‌ای برای رفع مشکلات این بخش در نظر بگیرد.

وی گفت : باید مشکلات صنعت را شناسایی و کلینیک های آسیب شناسی را راه اندازی کرده و به مداوای تک تک واحدهای آسیب دیده بپردازیم.

کیانی پور افزود :  بالغ بر ۲۰ الی ۳۰ درصد از واحدهای شهرک های صنعتی ما در استان فعال هستند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تصریح کرد: سهمی که تولید کنندگان در رکود فضای کسب و کار دارند سهم بسیار ناچیزی است.

کیانی پور عنوان کرد: عمده مشکلاتی که به وجود آمده در حوزه صنعت، معدن و تجارت و اساسا در حوزه کار آفرینی حاکم بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطر نشان کرد: اینکه ما وعده دهیم و گفت و گو  کرده و نتوانیم قوانین لازم را در جهت ایجاد زیرساخت های اساسی به وجود آوریم امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت های شهرک های صنعتی کار می کنند.

کیانی پور با اشاره به رویکرد فعلی نظام مبنی بر توجه به بخش تولیدی کشور، گفت: آماده‌سازی بازار مصرف، عدم واردات کالاهای غیر ضروری و تجملاتی و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان در شرایط فعلی کشور بسیار حائز اهمیت و ضروری است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج ادامه داد: اگر بخواهیم شعار سالجاری را تحقق بخشیم باید عملیاتی به جهادی و منطقی و کارشناسانه و علمی وارد میدان شویم.

کیانی پور یادآور شد: بیشتر برنامه‌ریزی‌های دولت باید در راستای تقویت تولید انجام پذیرد تا کشور این شرایط با پیروزی پشت سر بگذارد.

سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به استان با دعوت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با هدف آشنایی بهتر معرفی پتانسیل ها و ظرفیت ها و مشکلات فضای کسب و کارو اشتغال کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد.

این اعضا از برخی از واحدهای تولیدی فعال و دارای مشکل در شهرک صنعتی چهار بیشه بازدید کردند.

  • منتشرکننده : A.T