سفر اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به استان
سفر اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به استان

علی حسن نوروزی از سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری به استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش توازن و به نقل از شبستان، حسن نوروزی ظهر امروز ( ۲ اردیبهشت) در نشست هماهنگی سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان، اظهار داشت: نشست های شورای توسعه و برنامه ریزی استان و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در این سفر با اعضای این کمیسیون پیش بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح موضوعاتی با محوریت تبیین جایگاه استان و مقایسه شاخص ها با میانگین کشوری در بخش های زیربنایی از جمله راه ها، فرودگاه یاسوج، راه آهن، سازه های آبی، کشاورزی و بخش اقتصادی و تلاش برای طرح و اجرایی شدن تبصره‌ ها و مواد قانونی موثر در توسعه استان مورد تاکید باشد.

نوروزی، تبیین گزارشی مبنی بر جایگاه استان به لحاظ اقتصادی، سهم استان در تولید ناخالص ملی، منابع بانکی، درآمدهای استان و نسبت منابع به مصارف از دیگر پیشنهادات است.

وی تاکید کرد: دستگاه‌ های تخصصی استان موظف شده‌ اند که گزارش جامع و کامل از وضعیت استان، نقشه ‌ها و اطلاعات لازم را همراه با درخواست ها، پیشنهادات و مطالبات استان در اختیار سازمان مدیریت قرار دهند تا برای تبیین در جلسات با اعضای کمیسون ارائه دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان کهگیلویه و بویراحمد هم بر هر چه آمادگی بیشتر مسئولین دستگاه های اجرایی در خصوص خواسته ها و مطالبات استان در جلسات با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

جعفر گوهر گانی، حضور اعضای این کمیسیون را به استان فرصتی برای بیان داشته ها، ظرفیت ها و توانمندها و همچنین مطالبه گری استان دانست و گفت: باید از این فرصت به خوبی برای توسعه استان بهره برد.

  • منتشرکننده : A.K