معاونت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد مقام چهارم را کسب کرد
معاونت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد مقام چهارم را کسب کرد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: معاونت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره کشوری شهید رجایی توانست مقام چهارم را کسب کند.به گزارش توازن ، حمد اله خواهش نیک در جلسه هماهنگی و هم اندیشی کارشناسان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد در گچساران افزود: اولین آیه ای که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل گردید در خصوص آموختن بود.

وی بیان کرد: این خود نشان دهنده اهمیت و جایگاه مهم آموزش و سواد در جامعه است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در هیمن راستا تا کنون تلاش کردیم تا بتواند نرخ بیسوادی را در استان کاهش دهیم.

خواهش نیک عنوان کرد: درکهگیلویه و بویراحمد ۸ مرکز یادگیری وجود داشت که ۶ مرکز دیگر نیز در این خصوص در استان راه اندازی شده است.

وی گفت: در حال حاضر در حال حاضر ۱۴ مرکز یادگیری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و ۲ مرکز نیز در شهرستانهای چرام و لنده در حال راه اندازی است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: طرح توسعه سواد آموزی زنان و دختران عشایر برای بیش از ۸۰۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

خواهش نیک بیان کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲٫۷ درصد است.

وی افزود: طبق سرشماری سال ۹۵ در کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر ۳۴ هزار نفر اعلام بیسوادی کرده بودند، ولی آمار بیسوادی در این استان کمتر میزان اعلام شده است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در این استان در سالجاری ۵ هزار و ۱۵۰ نفر در سه دوره زیر پوشش سواد آموز ی قرار گرفتند.

خواهش نیک اضافه کرد: که از این تعداد دو هزار و ۱۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، یک هزار و ۱۴۲ نفر در دوره انتقال و یک هزار ۸۳۸ نفر نیز در دوره تحکیم بودند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۷۲ نفر در حلقه کتابخوانی و ۲۰۰ نفر نیز در آموزش رایانه در استان شرکت کردند.

جلسه هماهنگی و هم اندیشی کارشناسان نهضت سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و کارشناسان سواد آموزی مناطق سیزده گانه استان در سالن کنفرانس آموزش و پرورش گچساران برگزارشد.

  • منتشرکننده : A.T