افتتاح چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گچساران
افتتاح چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در گچساران

با حضور مسوولان چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مجتمع فرهنگی و ورزشی گچساران افتتاح شد.

طی آیینی و با حضور سرپرست آموزش و پرورش گچساران و برخی از مسوولان شهرستانی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد  در مجتمع فرهنگی و ورزشی  گچساران  افتتاح شد.

 به گزارش توازن و به نقل از فارس، در این آیین محمد شهبازی  با بیان اینکه این جشنواره به مدت پنج روز برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد، با هدف بهره گیری از توانایی های صنعت سینما در آموزش و پرورش و نقش موثر آن در پیشبرد فرایند یاددهی-یادگیری برای دانش آموزان  در حال برگزاری است.

 وی با اشاره به اینکه اولین روز آغاز کار جشنواره فیلم رشد روز گذشته شنبه در مجتمع فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش بوده است، افزود: جشنواره  بین المللی فیلم رشد  الی  روز چهارشنبه هفته جاری برای سه مقطع تحصیلی  در باشگاه فرهنگیان گچساران  برگزار  می‌شود.

 سرپرست آموزش و پرورش گچساران عنوان کرد: جشنواره بین المللی فیلم رشد با هدف  نکته‌های آموزشی، علمی و تربیتی برای ۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه یکی از اجزای اصلی آموزش، مشاهده است، گفت: فیلم آموزشی فرآیند یادگیری را برای  دانش ‌آموزان فراهم  و زمینه خلاقیت را ایجاد می‌کند.

 این مسوول با اشاره به اینکه فیلمی برای دانش آموزان انتخاب شود که متناسب با سن، فهم و درک دانش‌آموز باشد، اذعان کرد: نیمی از افکار یادگیری از طریق دیدن و مشاهده فرا گرفته می‌شود.

 شهبازی تصریح کرد:ارتقای سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر بسزایی در رشد ابعاد فکری ، فرهنگی ، اجتماعی وحتی اقتصادی وتجاری جامعه خواهد گذاشت.

 سرپرست آموزش و پرورش گچساران با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد هر ساله برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:  این جشنواره نخستین بار در سال ۱۳۴۲ در تهران برگزار شد.

  • منتشرکننده : A.K