خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند
خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند

فرماندار گچساران در دیدار با خانواده شهید «حسن کیامرثی» گفت: خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند و ما هر چه داریم مدیون این عزیزان هستیم.

به گزارش «توازن» علی خوان پایه به همراه جمعی از مدیران امروز پس از غبار روبی و گلباران نمودن مزار شهدا به مناسبت چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار خانواده شهید « حسن کیامرثی » رفت و فرا رسیدن چهلمین بهار آزادی را تبریک گفت.

فرماندار گچساران در این دیدار تصریح کرد: خانواده شهدا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی هستند و ما هر چه داریم مدیون این عزیزان هستیم.

وی اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم برای خدمت به مردم به ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تلاشی مضاعف داشته باشیم  تا بخشی کوچکی از دین خود را ادا کنیم.

خوان پایه اظهار داشت: شهدا و ایثارگران با مجاهدت و فداکاری خود در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی در صحنه حاضر شده و این انقلاب را به پیروزی رساندند، افزود: گرامیداشت یادو خاطره شهدا و ایثارگران و سرکشی به این خانواده ها امری ضروی است.

شهید بزرگوار « حسن کیامرثی » در سال ۱۳۱۴ در روستای امامزاده منیر از ایل قشقایی در خانواده ای مذهبی و عشایری دیده به جهان گشود. در کودکی پدر را از دست داد و در نزد عمویش بزرگ شد. خدمت سربازی را انجام داد اما تحصیلات را تا چند کلاس به حد خواندن و نوشتن ادامه داد. او در نزد خانواده بسیار عزیز بود . زمانی که می خواست به خدمت سربازی برود مادرش اصرار داشت که به شهری که خدمت می کند برود و کنار پادگان چادر بخرند. او دارای شغل آزاد بود و همیشه در تلاش و فعالیت بود چون متأهل بود و در یتیمی هم بزرگ شده بود بسیار فعالیت داشت. در اوج تظاهرات برعلیه رژیم منفور پهلوی شرکت و فعالیت زیاد داشت و می گفت چون نسل آینده به ما احتیاج دارد باید زمینه خوب زندگی کردن را برای آنها فراهم کنیم. بالاخره در تاریخ ۵۷/۸/۱۹ در جلوی مسجد شهیدان با ضرب گلوله رژیم منفور پهلوی به شهادت رسید. تا سالها خون وی که دستان خود را به خون زده بود و به دیوار حیاط مسجد زده بود نمایان بود. او به اتفاق ۵ نفر از دلیرمردان به شهادت رسید. یادش گرامی باد.

  • منتشرکننده : A.T