شهرداری‌های استان ملزم به تغییر معاونان قراردادی شدند
شهرداری‌های استان ملزم به تغییر معاونان قراردادی شدند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق قانون شهرداری‌های ۱۷ گانه استان موظف به تغییر معاونان قراردادی خود هستند.

عزیز فیلی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: شهرداری‌های استان در راستای اجرای ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل و بخشنامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مبنی بر منع بکارگیری نیروهای قرارادادی در سمت های مدیریتی موظف به تغییر و جابجایی برخی از همکاران خود هستند.

وی بدون اشاره به تعداد نیروهای که در شهرداری‌ها باید جابجا شوند، عنوان کرد: تاکنون در برخی شهرداری‌های استان این قانون اجرایی و مسئولان رده‌های مختلف تغییر یافتند.

فیلی با بیان اینکه طبق قانون رابطه استخدامی معاونان شهرداری باید رسمی و یا پیمانی باشد، ابراز کرد: در صورت موافقت طرفین انتقال کارنان دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها منع قانونی ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین مشکلات شهرداری‌های ۱۷ گانه استان را محدودیت‌های مالی دانست و افزود: جذب نیروهای بدون کارایی به این مجموعه‌ها به یک مشکل تبدیل شده است.

فیلی خواستار رفتن شهرداری‌ها به سمت درآمدزایی پایدار شد و گفت: شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی نباید منتظر اعتبارات دولتی بنشینند بلکه باید با تدبیر و ایجاد پروژه‌های درآمد زا به فکر عمران و آبادی شهر باشند.

  • منتشرکننده : A.K