عملیات اجرایی نیروگاه ۲۵ مگابایتی گچساران
عملیات اجرایی نیروگاه ۲۵ مگابایتی گچساران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی نیروگاه 25 مگابایتی گچساران توسط بخش خصوصی آغاز شده است.

داود راهزادی در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: یکی از سیاست‌گذاری‌های دولت و وزارت نیرو احداث تولید نیروگاه‌های برق پراکنده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی نیروگاه ۲۵ مگابایتی گچساران توسط بخش خصوصی آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این طرح با همکاری و پیگیری مسئولان به خصوص نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

راهزادی عنوان کرد: این نیروگاه در کنار ایستگاه برق ساران در منطقه چهار بیشه در ورودی شهرستان گچساران احداث می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروژه نیروگاه ۲۵ مگابایتی گچساران در مرحله فوندانسیون است و امید می‌رود تا نیمه اول سال ۹۸ این طرح به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این طرح در راستای تأمین برق پایدار و اضافه شدن به تولید برق کشور و کمک به تولید برق در شهرستان گرمسیری گچساران است.

برق گچساران

وی افزود: از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۸۰ پنل خورشیدی در بیش از ۷ روستای کهگیلویه و بویراحمد نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای احداث هر پنل خورشیدی در این روستاها به طور متوسط  150 میلیون ریال هزینه شده است.

راهزادی اضافه کرد: این پنل‌ها مجهز به سیستم باطری بوده و می توانند تا ۲۴ ساعت کامل برق تولید کنند و آنها در هوای نیمه ابری نیز امکان تولید برق را خواهند داشت.

  • منتشرکننده : A.K