بازدید معاون بنیاد مسکن کشور از مناطق خسارت دیده باشت
بازدید معاون بنیاد مسکن کشور از مناطق خسارت دیده باشت

با هماهنگی مدیرکل مدیریت بحران استان هیاتی از مسئولین و در راس آن معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از مناطق خسارت دیده شده باشت بازدید بعمل آمد.

امروز دوشنبه با هماهنگی مدیرکل مدیریت بحران استان هیاتی از مسئولین و در راس آن مهندس مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، متشکل از دکتر جنتی مدیر کل بنیاد مسکن استان و معاون وی، فرماندار باشت، بخشدار بوستان از روستای عنا و منازل خسارت دیده از بارش های مهرماه سال جاری بازدید کردند.
به گزارش توازن، روستای عنا در جوار امام زاده سید فخر الدین احمد در نقطه مرزی استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰ نفر و حدود ۲۰ خانوار هستند. ساکنان این روستا اکثراً با دامداری و کشاورزی امرار معاش می نمایند.
مدیر کل بحران استان در این خصوص اظهار داشت: در بارشهای سال جاری کلیه منازل این روستا به دلیل کاه گلی بودن غیره قابل سکونت و خسارات زیادی به ساکنان وارد شده بود.
وحید محمدی تبار در ادامه افزود: خانه های سنتی و قدیمی این روستا در برابر حتی ده دقیقه بارندگی دوام ندارند و باید این خانه ها مجددا ساخته و نوسازی بشوند.
محمدی تبار ضمن تشکر از مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و جنتی مدیر کل بنیاد مسکن استان بیان داشت: واقعا از این دوستان تشکر می کنم که دعوت ما را پذیرفته و امروز با بازدید میدانی از وضعیت زندگی رقت بار و سخت این خادمان حرم امام زاده بازدید کردند.
محمدی تبار در پایان گفت: حدود ۱۰۰ روستا در سطح استان به این شکل داریم که عملا مردمانش فاقد قدرت دریافت حتی وام بدون بهره هستند و امروز جناب مهدیان قول مساعد دادند که برای ساخت مسکن این افراد برنامه ریزی و پیگیری از طریق بنیاد مسکن و با کمک نهاد های حمایتی انجام پذیرد.

  • منتشرکننده : A.K