سند توسعه و محرومیت زدایی شهرستان گچساران پیگیری می شود
سند توسعه و محرومیت زدایی شهرستان گچساران پیگیری می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در سفر به شهرستان گچساران در جریان مسائل، مشکلات و آخرین وضعیت این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش توازن ، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در شورای اداری شهرستان گچساران گفت: هدف از حضور در این شهرستان شناسایی موانع توسعه ای و تمرکز برای رفع این موانع است و به جد سند توسعه و محرومیت زدایی شهرستان گچساران پیگیری خواهد شد.

بابک دین پرست شناسایی ظرفیتهای این شهرستان را یکی از اولویت های این سفر عنوان کرد و ادامه داد : شهرستان گچساران دارای ظرفیت های مستعد و مطلوبی است زیرا به لحاظ زیباییهای طبیعی ، وجود  رودخانه ، حاصلخیزی ، بوم گردی و طبیعت گردی  موقعیت این شهرستان را منحصر به فرد نموده و منشاء خوبی برای تولید و اشتغال است.

وی بررسی مصوبات سفر روسای جمهور به استان و پروژه هایی که روی زمین مانده و مشکلاتی که باعث ناراحتی مردم است پیگیری خلاء های موجود، شناسایی ظرفیتهای استان و شهرستانهایی که به آن توجه نمیشود ،  را از دیگر اهداف این بازدید عنوان کرد.

دین پرست افزود: اگر برخی استان ها کمتر توسعه یافته اند به دلیل عقب ماندگی های مدیریتی است و از اینجا به بعد اگر تلاش نکنیم عمق توسعه نیافتگی این استان ها بیشتر از پیش خواهد شد .

معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در پایان گفت: اولویت مجموعه دولت فقرزدایی، محرومیت زدایی می باشد که تحقق این مهم در توجه، اهتمام و همکاری تمامی مسئولان است.

در ابتدای این نشست فرمانداران دو شهرستان گچساران ، باشت و دهیاران بخشی از مشکلات شهرستان ها را در حضور معاون وزیر کشور مطرح کردند.

گفتنی است هیات اقتصادی وزارت کشور به منظور بررسی شرایط اقتصادی، رکود پروژه های عمرانی و جمع آوری مستندات لازم برای تدوین سند توسعه و محرومیت زدایی به کهگیلویه وبویراحمد سفر کرده در مدت ۲ روز با حضور در هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد به بررسی مشکلات ویژه هر شهرستان می پردازد.
این هیات پیش از این نیز با حضور در سیستان و بلوچستان سند محرومیت زدایی آن را در ۴۸۶ بند تدوین کرده است.

انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T