نمایشگاه آثار قرآنی در مجتمع آموزشی علوی گچساران برپا شد+تصاویر
نمایشگاه آثار قرآنی در مجتمع آموزشی علوی گچساران برپا شد+تصاویر

توازن –به مناسبت چهل سالگی انقلاب و شهدای محافل انس با قرآن ، نمایشگاهی قرآنی با 80 اثر از دانش آموزان آزاد قرآنی شهرستان در محل مجتمع آموزشی علوی با هدف ترویج فرهنگ و تعالیم قرآنی برگزار شد.به گزارش توازن ، سرپرست آموزش و پرورش شهرستان گچساران صبح امروز در آیین برپایی نمایشگاه دانش آموزان آزاد قرآنی دبستان علوی  با قدردانی از مجریان نمایشگاه و تحسین ابتکار و خلاقیت دانش آموزان قرآنی شهرستان بر لزوم ترویج و نشر فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد.

محمد شهبازی اظهار داشت : این نمایشگاه با محوریت علوم قرآنی فرصتی خوب است تا نسل جدید  درباره مسایل قرآنی شناخت بیشتری پیدا کنند و از این اقدام بسیار خوب و ارزشمند بهره مند شوند.
وی افزود : بایدبرای عمل به قرآن تلاش کنیم زیرا اگر به محتوای قرآن توجه کنیم بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی حل خواهد شد.

شهبازی با بیان این که هفته قرآن، عترت و نماز فرصت مناسبی برای تبلور بخشی فعالیت های قرآنی است گفت: برپایی اینگونه نمایشگاهها در راستای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی و منویات مقام معظم رهبری، پیگیری اجرای مصوبات شورای قرآنی در گچساران برگزار می شود.

وی گفت : تعمیق و توسعه فرهنگ غنی قرآن، عترت و نماز در میان دانش آموزان، زمینه سازی ایجاد انس بیشتر دانش آموزان با این سه منشور، بهره گیری از سرچشمه زلال معارف غنی قرآن و اهل بیت علیم السلام به عنوان بهترین الگوهای سبک زندگی اسلامی و مصونیت بخشی جوانان و نوجوانان با بهره گیری از معارف ارزشمند قرآن و اهل بیت علیهم السلام به عنوان دو بال موفقیت و پیشرفت و عاقبت بخیری را از جمله این اهداف است.

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان گچساران برگزاری برنامه های متنوع قرآنی عترت و نماز در تمام مدارس مرحله آموزشگاهی ، محفل انس با قرآن ، تجلیل از برگزیدگان مرحله شهرستانی و استانی قرآنی را از برنامه های این هفته عنوان کرد.

آموزش مسایل قرآنی و احکام برای دانش آموزان و نقاشی با محوریت موضوعات قرآنی موضوع غرفه های دایر شده در این نمایشگاه بود .

گفتنی است نمایشگاه عکس و پوستر حجاب و عفاف باهمکاری نیروی انتظامی شهرستان با هدف توجه اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان به رعایت  حجاب وعفاف در جامعه اسلامی در جوار نمایشگاه قرآنی برپا شد .

۲۴تا ۳۰ آذر ماه به عنوان هفته قرآن، عترت و نماز نام گذاری شده است.
انتهای پیام/ط


  • منتشرکننده : A.T