بیش از یک هزار نفر در روستاهای گچساران خدمات رسانی انجام شد
بیش از یک هزار نفر در روستاهای گچساران خدمات رسانی انجام شد

به همت سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گچساران آیین نکوداشت روزجهانی داوطلب باحضور جمعی از مسئولین و داوطلبین فعال در سالن اجتماعات هلال احمر شهر دوگنبدان برگزار شد و 17 نفر از داوطلبان برتر هلال احمر این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش توازن ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه در همایش روز جهانی داوطلب در گچساران اظهار داشت: روز جهانی داوطلب بهترین فرصت برای توسعه فرهنگ فعالیت های داوطلبان و مشارکت های مردمی در این عرصه است.
امان الله جهانبین گفت : داوطلبان هلال احمر به عنوان نیروهای فعال و آماده برای امدادرسانی و یاری دادن به حادثه دیدگان و بازوان توانمند و قدرتمند جمعیت هلال احمر بوده و اقدامات بشر دوستانه داوطلبانه جمعیت هلال احمر الهام گرفته از آموزه های دین اسلام است.
وی با بیان اینکه روز جهانی داوطلبان فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ داوطلبی و خدمت رسانی در بین مردم و نهادینه کردن فعالیت های بشر دوستانه است، افزود : ۱۴ کاروان سلامت داوطلبان هلال احمر از ابتدای سال جاری تاکنون به روستاهای این استان برای انجام خدمات سلامت محور اعزام شدند.
جهانبین بیان کرد : سه هزار و ۴۴۸ نفر از خدمات سلامت و معیشت محور کاروان های سلامت جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۷ در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و بویراحمد بهره مند شدند.
وی اظهار داشت: ۶ کاروان از این تعداد در گچساران به یک هزار و ۴۶۰ نفر در روستاهای این شهرستان خدمات رسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از توزیع یکهزار و ۴۰۳ سبد کالا به ارزش یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال در بین مردم مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری خبر داد.
جهان بین اجرای طرح فرشتگان رحمت برای خدمات رسانی به یکهزارو ۸۷۸ نفر، کمک به بیماران صعب العلاج به مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال، توزیع نوشت افزار بین ۴۰۰دانش آموز و برپایی ۳۲ سفره مهربانی در ماه رمضان از دیگر خدمات داوطلبان هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۷ بوده است.
جهانبین بیان کرد:۲۷۱ داوطلبان هلال کهگیلویه و بویراحمد امسال ۱۲۱ هزار و ۹۵۰ سی سی خون به بیماران نیازمند اهدا کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تعداد داوطلبان هلال احمر این استان را سه هزار و ۶۱۷ نفر اعلام کرد و افزود:یکهزار و ۸۴۱ زن و یکهزارو ۷۷۶ مرد عضو جمعیت داوطلبان هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد هستند.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن تبریک به مناسبت روزجهانی داوطلب، با تجلیل از نقش سازنده داوطلبان در عرصه های مختلف امدادرسانی به حادثه دیدگان و نیازمندان، اظهار امیدواری کرد و گفتند امیداست جمعیت هلال احمر بتواند همواره از خدمات داوطلبانه و بی منت همه داوطلبان به صورت مستمر بهره مند شود.
مهدی نویدی گفت: هلال احمر نهادی بشر دوستانه است که «اتکا بر خدمات داوطلبانه» یکی از اصول اساسی و هفت گانه آن به شمار می رود و با اتکای به این خدمات، رسالت خود را تداوم می بخشد.
وی افزود : یکی از وظایف مهم هلال احمر در جامعه، ایجاد و توسعه حس مسئولیت و بشردوستی نسبت به اعضای جامعه، از طریق انجام فعالیت های داوطلبانه است.
نویدی تصریح کرد : برگزاری پروژه های درمانی و کاروان های معیشت محور است که در روستاهای عمدتا محروم برگزار می شود و همچنین پرداخت مبلغ یک میلیون و ۴۰۰هزار تومان به هر نفر در خصوص پرونده های درمانی بیماران سرطانی و صعب العلاج در طول یکسال از اولویت کار این نهاد بشمار میرود.
وی با بیان اینکه داوطلبان حلقه توان توانمندان و نیاز نیازمندان هستند سرمایه های اجتماعی ما محسوب میشوند گفت : خدمات داوطلبانه هلال احمر تجلی همبستگی جهانی انسان هاست که با حالت سازنده و مثبت خود و همچنین از طریق ماهیت انسان دوستانه اقداماتش به کاهش رنج ها، آلام و تسکین ناراحتی ها یاری می رساند.
گفتنی است پنج دسامبر (چهاردهم آذر) به عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است.

انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T