پنجمین اهدای زندگی در گچساران را بانوی ۳۵ ساله رقم زد
پنجمین اهدای زندگی در گچساران را بانوی ۳۵ ساله رقم زد

رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران ، از شانزدهمین اهداء عضو در استان و پنجمین اهدای عضو سال ۱۳۹۷ در شهرستان گچساران خبر داد.

به گزارش توازن رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران در تشریح این خبر گفت اعضای حیاتی زنده یاد صنوبر مرادی مهر ۳۵ ساله با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.
دکتر سید طاهر حسینی افزود: خانم صنوبر مرادی مهر ۳۵ ساله پس از بستری شدن در تاریخ ۲۷/۰۸/۹۷ در ICU شهید رجایی گچساران دچارعارضه سکته مغزی شد پس از تایید مرگ مغزی و رضایت والدین در تاریخ ۹۷/۹/۵ ساعت یک بامداد جهت برداشت اعضا به اتاق عمل شهید رجایی منتقل و با همکاری تیم پیوند دانشگاه شیراز اعضا (کلیه ها – کبد قرنیه ها) برداشت و جهت پیوند به مرکز پیوند اعضا ابوعلی سینا شیراز منتقل شد.
دکتر حسینی اقدام خانواده متوفی را تحسین برانگیز عنوان کرد و گفت: با مرگ مغزی دیگر امید به زندگی در فرد قطع می شود و اعضای قابل پیوند از بین می رود ولی با اهدای اعضای آن می توان چند نفر را از مرگ نجات داد.
رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: انتظار می رود اهدای عضو در بین خانواده ها نیز به یک فرهنگ تبدیل شود تا بیماران نیازمند عضو بدن و ناتوان مالی زندگی دوباره پیدا کنند.
انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T