گردهمایی باشکوه و مقتدر بسیجیان درگچساران+تصاویر
گردهمایی باشکوه و مقتدر بسیجیان درگچساران+تصاویر

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، مصلای بزرگ گچساران شاهد حضور منظم و با شکوه بسیجیان بود. به گزارش توازن ،در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل، بسیجیان گچساران با تجمع در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهرستان با فریاد “لبیک یا خامنه ای، مرگ بر آمریکا […]

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، مصلای بزرگ گچساران شاهد حضور منظم و با شکوه بسیجیان بود.

به گزارش توازن ،در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل، بسیجیان گچساران با تجمع در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهرستان با فریاد “لبیک یا خامنه ای، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ” با آرمانهای امام (ره) ، شهداء و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

در این مراسم اقشار مختلف بسیجیان از حوزه های مقاومت بسیج،گردان‌های بیت المقدس، الزهرا و گردان های امنیتی حضور داشتند و ناصر جوکار،عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین علیه السلام سخنران ویژه این مراسم در گچساران بود.

حضور بسیجیانی از نسل‌های اول انقلاب در کنار نوجوانان بسیجی امروز جلوه‌های زیبایی از اقتدار و شکوه بسیجان دراین شهرستان را به نمایش گذاشت.در این مراسم فرماندارگچساران،مدیرعامل شرکت نفت و گازگچساران،امام جمعه گچساران، رئیس دادگستری گچساران و جمع دیگری از مسئولین این شهرستان نیز حضور داشتند.

سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب ،فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این اجتماع بزرگ بسیجیان، اظهار کرد: بسیج مظهر مردم سالاری است وامروز بسیج الگویی برای مظلومان عالم شده و درخت اسلام با حضور و تشکیل بسیج در سایر نقاط دنیا ریشه دوانده است.

وی افزود: درآن سال ها هیچکس فکر نمی‌کرد روزی بسیج به این اقتدار و عزت برسد که دنیا را به لرزه در آورد و این امر نشان از دور اندیشی حضرت امام (ه)و هدایت‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری است.

نورایی نسب تصریح کرد: بسیج امروز در تمامی زمینه‌ها مشارکت و فعالیت دارد،امروز کار آمدی بسیج در عرصه‌های سازندگی، فرهنگی و در عرصه دفع توطئه‌های دشمن در زمینه اقتصادی و همچنین پیشگام در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بر هیچکس پوشیده نیست.

وی ادامه داد:امروز بسیج در عرصه خدمت رسانی و رفع محرومیت ‌زدایی در کنار مردم برای رفع مشکلات کشور حضور دارد و پر صلابت وبا اقتدار و مستحکم در برابرتوطئه‌ها و نقشه های دشمنان ایستادگی می‌کند.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران درادامه گفت:امروز تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی درمنطقه موجب از پا در آوردن دشمنان شده واین تفکر نیز موجب به وجود آمدن تمدن اسلامی شده است و انشاءالله که این تفکر و تمدن موجب نزدیکی ظهور امام عصر (عج) شود.

ناصر جوکار،عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین علیه السلام  هم ضمن تبریک میلاد پیامبر(ص) ونیز هفته بسیج گفت:با درود و سلام به شهیدان ۸ سال دوران دفاع مقدس و سلام و درود به یک هزار و ۸۰۰ شهید کهگیلویه وبویراحمد و سلام و درود خاصه به ۳۶۰ شهید این شهرستان که در راه صیانت از انقلاب و اسلام جانفشانی کردند.

فرهنگی جهانی بسیج

وی در ادامه افزود:این روز را به تمامی ملل آزاد تبریک می گویم و نیزبه فرهنگی که در  ۵ آذر سال ۵۸ متولد شد و شاید کسی فکر نمی کرد این فرهنگ چنین ابعادی جهانی به خود بگیرد و قله و قله، دنیا را فتح کرد،بسیج در طول عمر پربرکت ۴ دهه انقلاب اسلامی هر جا که نیاز بود از خون سر و خون دل خود گذشت تا پاسداری کند و هر جا که لازم بود با عرق جبین خود پاسداری کرد.

 بسیج مختص جنگ نیست 

جوکار تصریح کرد: لحظه لحظه شجره طیبه بسیج به اقصی نقاط جهان صادر شده است وبسیجی یعنی تجمع حول محور منافع ملی و منافع ملت ؛بسیج فریادی بود که از نهال دل این ملت برخاست، هر چند که بسیج مختص جنگ نیست اما تبلور آن در هشت سال دفاع مقدس را شاهد هستیم.

 بسیج بازوی توانمند دولت و ملت 

عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)تهران تصریح کرد:باید مواظب این نکته بود که می گویند تاریخ مصرف بسیج به اتمام رسیده است که بدانند که بسیج به عنوان بازوی توانمند دولت و ملت در جامعه خواهد بود و این نهال را با هیچ تبری نمی توان آن از بین برد.

 دارای ۵ علم فناوری هستیم

جوکار ادامه داد: بسیج یک نهال صددر صد مردمی است و امروزه شاهد فداکاری های بسیجیان و متحول کردن جهان هستیم، امروز فرهنگ بسیجی از بوسنی، شمال و شرق آسیا را در نوردیده  و به لطف الهی اگر امروز صحبت از علوم استراتژیک می شود ما دارای ۵ علم فناوری هستیم.

بسیج به پهنای یک عالم است

عضو هئیت علمی دانشگاه امام حسین تهران اظهارکرد: این موارد همه و همه به برکت وجود بسیج است و امروز نظام جمهوری اسلامی جز ۱۰ کشورعالم است که از این فناوری ها استفاده می کند، هر کس به نظام جمهوری اسلامی وفادارا باشد یک بسیجی است و بسیح تنها یک تشکل نیست بلکه بسیج به پهنای یک عالم است و نباید از پشت شیشه های دودی به آن نگاه کرد.

بسیجی باید به دنبال حقوق مردم باشد

وی افزود:نگاه مسئولان به بسیج باید به بلندای و پهنای خورشید باشد،باید نگاه بسیج را از اردوگاه آن خارج کرد؛ بسیجی بی خطا وجود ندارد اما خطای آن کمتر است و یک بسیجی باید محتاطانه رفتار کندو بسیجی باید به دنبال حقوق مردم باشد و در احقاق حق عمل کند و هر جا که شعله عدالت خواهی برافراشته شود نام بسیج در آن باشد.

درگیر یک نبرد سخت هستیم 

جوکار اظهارکرد:از ۴۰ سال گذشته تا به امروز درگیر یک نبرد سخت هستیم که نکند دشمنی که با زور و شمشیر در هشت سال دفاع مقدس خدش ها وارد کرد و امروز با استحصال نظام را دچار اعوجاج کندوامروز باید آگاه باشیم جریان نفوذ نکند که برای نظام جمهوری اسلامی خطرناک باشد.

حضور فعال درفضای مجازی

عضو هئیت علمی دانشگاه امام حسین (ع) گفت: بسیجی شخصی مودب و مومن است، وبسیجی اگر نقدی و یا تعریف می کند، نقد آن مشخص است؛بسیجی باید امروز در فضای مجازی حضور فعالانه داشته باشدکه حضور آن در جامعه توام با ظهور است و امروز بسیج نباید اجازه دهد عده ای که در حال ناامید کردن مردم هستند ،بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

 مردم آمریکا در حال فریاد کشیدن هستند

وی درادامه افزود:همین تفکر بسیجی است که کاخ سیاه سرمایه داری را به لرزه درآورده است و امروز مردم آمریکا در حال فریاد کشیدن هستندو این فرموده مقام معظم رهبری  مبنی بر فروپاشی کاخ سرمایه داری و آمریکا یک خبر تحلیلی است و به زودی شاهد آن خواهیم بود که جهان لیبرالیسیمی به جهان کومونیسیمی تبدیل خواهد شد.

نفس های آخرآمریکا

جوکارگفت:اجازه ندهیم که جامعه دچار جنگ ادراکی شودچرا که جنگ آینده، جنگ شناخت محور است و باید هر روز بر شناخت افزوده شود ،امروز شاهد آن هستیم که رئیس جمهور آمریکا قلاده اش را باز کرده تا پاچه ملت ها را بگیرد یعنی آنکه این نفس ها ، نفس های آخر است.

جوکار با اشاره به فرموده امام راحل گفت:امام خمینی (ره) فرمودند، به آمریکا اعتماد نکنید و در مقابل آن کوتاه نیایید چرا که اگر کوتاه بیایید پاچه شما را خواهد گرفت و جامعه ما یک دست است و نباید بگذارید که دشمنان برای رسیدن به اهداف خود به درون جامعه ما نفوذ کنند.

برداشت از آفتاب جنوب

انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T