استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان برگزاری جشن تلکیف پسران است
استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان برگزاری جشن تلکیف پسران است

معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان نوتکلیف پسر در شهرستان‌های استان تهران و استان کهگیلویه و بویر احمد در اسفند ماه سالجاری خبر داد.

معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان نوتکلیف پسر در شهرستان‌های استان تهران (شهرستان شهریار) و استان کهگیلویه و بویر احمد در اسفند ماه سالجاری خبر داد.

صبح امروز معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش و همراهانش در بازدید از محل برگزاری جشن بزرگ تکلیف دانش اموزی عشایری جنوب کشور در گچساران در گفتگو با توازن اظهار داشت : جشن تکلیف دانش آموزان عشایری مناطق جنوب کشور با حضور ۴۰۰ دانش آموز پسر در گچساران برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن اسکندریان افزود : ۱۸۱ هزار دانش آموز عشایری هم اکنون در ۲۲ استان کشور به علم آموزی مشغول هستند.
وی بیان کرد : بیش از سه هزارو ۶۰۰ دانش آموز عشایری در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به علم آموزی هستند که از این تعداد ۹۱ پسر امسال به سن تکلیف رسیده اند.

اسکندریان ادامه داد امسال به‌طور ویژه برای دانش‌آموزان عشایر پسر جشن تکلیف را برگزار می‌کنیم که جشنی برای تمام دانش‌آموزان پسر عشایر نو مکلف در دو استان تهران و کهگیلویه و بویر احمد در یک فضای کاملاً عشایری برگزار می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن اسکندریان افزود : جشن تکلیف دانش‌آموزان عشایری کشور در ۲ منطقه شمالی و جنوبی در کشور برگزار می‌شود که استان فارس سال گذشته میزبان بود و استان کهگیلویه و بویراحمد امسال میزبان دانش‌آموزان استان‌های فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری خوزستان ، ایلام ، یزد و کرمان است.
وی ادامه داد : هم اکنون افزون بر ۱۰۰ هزار باب مدرسه در کشور وجود دارد که بیش از ۵۲ درصد از این آموزشگاه‌ها دارای نماز خانه مستقل هستند.
حجت الاسلام و المسلمین اسکندریان بیان کرد : نماز خانه مستقل در مدارس دارای پنج کلاس به بالا از سوی نوسازی احداث می‌شود.
وی اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار باب از مدارس کشور در کنار مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه احداث شده است و همچنین ۱۰ درصد از مدارس کشور معادل ۱۰ هزار واحد آموزشی، کمتر از ۱۰ دانش آموز دارند.
وی ابراز کرد: آن دسته از مدارسی که نمازخانه ندارند یا ۲ و سه کلاسه هستند و یا اینکه فرسوده بوده و نیازمند همت نیکوکاران و دولت هستند.
اسکندریان گفت: ۱۰ هزار باب از مدارس پنج کلاسه کشور هم اکنون نیازمند نماز خانه مستقل هستند.
وی گفت: مدارسی که توسط اداره کل نوسازی مدارس ساخته می‌شوند دارای نمازخانه‌های های مستقل و مطابق استاندارد ساخت نمازخانه هستند.
اسکندریان تجهیز و بهسازی نمازخانه‌های مدارس را از اولویت‌های برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: دولت برای تجهیز و ساخت نمازخانه‌های مدارس کشور در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته است.
وی تصریح کرد: با توجه به نبود نماز خانه مستقل در تمام مدارس کشور، نماز جماعت در برخی آموزشگاه‌ها در داخل سالن آموزشگاه، کتابخانه و یا کارگاه آموزشی برگزار می‌شود.
معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۱۹ هزار امام جماعت روحانی و ۳۶ هزار امام جماعت فرهنگی در مدارس کشور نماز ظهر را اقامه می‌کنند.
وی تصریح کرد: سالانه به طور میانگین در بیش از ۵۰۰ مدرسه کشور نماز خانه مستقل احداث می‌شود.
اسکندریان اظهار داشت: آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی و تعمیق اعتقادات و باورهای دانش آموزان مهمترین رسالتی است که فرهنگیان به آن مبادرت می‌کنند.
گفتنی است : جشن تکلیف دانش آموزان در قالب دوره آموزشی به مدت سه روز و در راستای اهداف نظام تعلیم و تربیت، اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری و توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز برگزار می‌شود.

  انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T