۷۰درصد از تجهیزات بیمارستان های یاسوج و باشت نصب شده است
۷۰درصد از تجهیزات بیمارستان های یاسوج و باشت نصب شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون حدود 70درصد از تجهیزات بیمارستان های یاسوج و باشت نصب شده است.

به گزارش توازن ، اورنگ ایلامی اظهار داشت: بیمارستان ۲۹۴ تختی شهر یاسوج و ۳۲ تختی شهر باشت از مهمترین طرح های در دست اجرای حوزه سلامت کهگیلویه و بویراحمد است که در آینده نزدیک با حضور مسئولان کشوری بهره برداری خواهند شد.

ایلامی  گفت: ۲۴ طرح حوزه سلامت این استان در مناطق مختلف در دست اجراست که تا نیمه اول سال ۱۳۹۸ بهره برداری می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مسئولان کشوری در چند روز آینده از این مراکز درمانی بازدید و زمان دقیق افتتاح آنان مشخص خواهد شد.

ایلامی گفت: مرکز جامع سلامت دیشموک،دانشکده بهداشت و پرستاری یاسوج، بیمارستان نرگسی گچساران،ساخت پلی کلینیک های گچساران و دهدشت و اورژانس ۷۰ تختی دهدشت از دیگر طرح های در دست اجرای حوزه بهداشت و درمان این استان است.

وی ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ طرح حوزه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد بهره برداری شده است.

ایلامی همچنین از برنامه ریزی برای تدوین نقشه راه حوزه سلامت در این استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: براساس این سند زیرساخت های موجود و مورد نیاز هر منطقه تا افق ۱۴۰۵ مشخص و براساس آن برنامه ریزی و خدمات رسانی انجام حواهد شد.

ایلامی انعقاد تفاهم نامه بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج با بیمارستان ابن سینای شیراز برای راه اندازی بخش قلب در کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی برای کاهش اعزام بیماران به خارج از استان ذکر کرد.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه ۲ بیمارستان برای انجام جراحی های قلب در ۲ شهر یاسوج و شیراز با یکدیگر همکاری می کنند.

ایلامی ابراز داشت: بخش قلب بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج افتتاح شده اما مورد بهره برداری کامل قرار نگرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به سابقه ۲۵ ساله دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۷۵ سال سابقه فعالیت دارد استفاده از تجربیات دانشگاه مذکور به ارتقای خدمات درمانی کهگیلویه و بویراحمد کمک می کند.انتهای پیام/ط

“ایرنا”

انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T