آسفالت۷۳ درصد معابر روستایی گچساران
آسفالت۷۳ درصد معابر روستایی گچساران

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: 73 درصد معابر روستایی این شهرستان معادل 697 هزار متر مربع تاکنون با هدف زیبا سازی روستاها، زیر سازی و آسفالت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: ۷۳ درصد معابر روستایی این شهرستان معادل ۶۹۷ هزار متر مربع تاکنون با هدف زیبا سازی روستاها، زیر سازی و آسفالت شده است.

حمدالله عباسپور در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۵ روستای دارای طرح هادی در این شهرستان وجود دارد که معابر ۴۰ روستای آن از سال ۹۴ تاکنون آسفالت شده است.
وی بیان کرد: از این تعداد، معابر ۲۲ روستا به مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال از محل قیر رایگان آسفالت شد.
عباسپور اظهار داشت: همچنین آسفالت معابر ۱۸ روستا دیگر به مساحت ۲۹۷ هزار متر مربع نیز از اعتبارات نفت و استانی انجام شد.
وی گفت: این روستاها شامل باباکلان، بی بی جان آباد، آبشیرین، پشه کان، سربیشه، ماهور باشت، کلاغ نشین، ناصر آباد و تعدادی دیگر است.
عباسپور تصریح کرد: هم اکنون عملیات اجرایی زیر سازی و آسفالت پنج روستای این شهرستان با اعتباری بیش از ۳۵ میلیارد ریال آغاز شده است.
وی ادامه داد: این روستاها شامل تلخاب شیرین، سرآب ننیز، خربل، بن پیر و آبچیرک است که زیر سازی و آسفالت معابر این روستاها تا پایان سالجاری به اتمام خواهد رسید.
عباسپور به اجرای طرح نوسازی و بهسازی مسکن های روستایی گچساران اشاره کرد و گفت: هفت هزار واحد مسکونی روستایی در گچساران وجود دارد که تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ واحد آن مقاوم سازی شده است.
عباسپور بیان کرد: در سال گذشته در بخش ساخت مسکن روستایی سهمیه شهرستان گچساران ۲۱۰ واحد بود.
درشهرستان گچساران ۵۵ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران با ۳۰ هزار نفر جمعیت روستایی، یک بخش، چهار دهستان و بیش از ۹۰ روستا و آبادی دارای سکنه در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

  • منتشرکننده : A.K