تاجگردون : در صورت عدم همکاری اهالی روستاهای لیشتر طرح آبرسانی تعطیل خواهد شد
تاجگردون : در صورت عدم همکاری اهالی روستاهای لیشتر طرح آبرسانی تعطیل خواهد شد

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت عدم همکاری اهالی روستاهای لیشتر (حتی یک روستا)عملیات اجرایی آبیاری نوین یکهزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی لیشتر تعطیل می‌شود . به گزارش توازن؛ غلامرضا تاجگردون شامگاه پنج شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت:عملیات اجرایی احداث شبکه […]

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت عدم همکاری اهالی روستاهای لیشتر (حتی یک روستا)عملیات اجرایی آبیاری نوین یکهزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی لیشتر تعطیل می‌شود .

به گزارش توازن؛ غلامرضا تاجگردون شامگاه پنج شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت:عملیات اجرایی احداث شبکه آبیاری نوین یکهزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی منطقه لیشتر گچساران۲۳تیرماه با۲۲۰میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
وی ادامه داد:شبکه های آبیاری سه و چهار این طرح با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و ۶۰ میلیارد ریال اعتبار استانی به مدت یک سال احداث می شود.

تاجگردون افزود: با اجرای این طرح ۱۸مزرعه در روستاهای اسلام آباد و آب انجیر به سیستم آبیاری نوین تجهیز می شود که با افتتاح آن برای ۱۴۰خانوار فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میزان محصول گندم در زمین های کشاورزی دیم ۶۰۰کیلوگرم است گفت: با بهره برداری از این طرح میزان محصول هر هکتار زمین کشاورزی در زمین های آبی سه تا چهار تن خواهد شد که باعث افزایش تولید ملی و بهبود درآمد مردم خواهد شد.

تاجگردون با یادآوری اهمیت آب برای حیات حوزه کشاورزی بیان کرد: برای تخصیص آب و دریافت اعتبار این طرح پس از سال ها تعطیلی تلاش های زیادی شده که امیدواریم در کمتر از یک ساله آینده بهره برداری شود.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت که فراهم آوردن زیرساخت های کشاورزی برای افزایش درآمد روستائیان و فراهم کردن زمینه کاهش مهاجرت از هدف های این طرح است.

انتهای پیام/ط

  • منتشرکننده : A.T