توازن

توازن

غلامرضا تاجگردون

غلامرضا تاجگردون

۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

اندازه فونت :
 • تاریخ انتشار خبر: پنجشنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۶ | کد خبر : 328674 |
 • در سال تحصیلی گذشته:

  ۱۳ برنامه در زمینه عفاف و حجاب در گچساران برگزار شد

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۳ برنامه در سال تحصیلی گذشته در زمینه عفاف و حجاب در این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش توازن ، ظهیرالدین پور الحسینی روز چهارشنبه در همایش حجاب و عفاف در گچساران افزود: پورالحسینی اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ دانش آموز گچسارانی در طرح ملی آموزش حقوق و تکلیف در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ شرکت کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر دختر بوده‌اند.

  پور الحسینی برگزاری همایش‌های مختلف در مدارس، برگزاری کلاس‌های آموزش‌های در حوزه زنان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشکیل جلسات عفاف و حجاب، برگزاری جشن تکلیف برای ۹۰۰ دانش آموز دختر را از مهمترین این برنامه‌ها اعلام کرد.

  وی بیان داشت: هدف از برگزاری این همایش ، توجه خاص و ویژه نمودن به بحث عفاف و حجاب در جامعه کنونی ما می باشد چرا که با توجه به تبلیغات وسیع ماهواره ای بر ضد حجاب و عفاف این امر به صورت ویژه باید مورد توجه قرار گیرد.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران گفت: ۱۲ هزار دانش اموز درسال تحصیلی ۹۷-۹۶ در زمینه حجاب و عفاف آموزش های لازم را فرا گرفتند.

  اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

  فرماندار گچساران نیز در این همایش با اشاره به اینکه  رعایت حریم عفت و حجاب ضامن امنیت اخلاقی خانواده ها در جامعه است، افزود: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

  عبدالرحیم رحیمی حجاب و عفاف را از ضروریات دین اسلام و سرچشمه کمال دانست .

  وی گفت : فرهنگیان و مربیان امور پرورشی باید نسبت به ترویج فرهنگ متعالی حجاب و عفاف در میان دانش آموزان بیشتر تلاش کنند، زیرا آن‌ها نقش اصلی را در این رابطه به عهده دارند.
  رحیمی به مسئله حجاب در آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: حجاب موجب کرامت و مصونیت زنان است .
  وی با اشاره به فواید رعایت عفاف و حجاب در جامعه گفت: بر اساس پژوهش های مختلف افرادی که دارای پوشش عفیفانه هستند، از عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند و کمتر دچار افسردگی می شوند از سلامت روانی بیشتری برخوردار هستند و از نظر جسمی نیز در سلامت کامل برخوردارند.
  فرماندار شهرستان گچساران با اشاره به نقشهای مدیریتی بانوان بعد از انقلاب اسلامی گفت : پیشرفت وارتقاء جایگاه زنان ایران اسلا می به خوبی واضح وروشن است و این بیانگر همان ارزشی است که زن در اسلام دارد.

  رحیمی خاطر نشان کرد : کرامت انسان‌ها از طریق عفاف و حجاب بیدار می‌شود و ما باید کرامت انسان‌ها را به آنها گوشزد کنیم، اگر کرامت انسانی و سرمایه‌های وجودی خود را ببینیم بسیاری از مشکلات حوزه حجاب حل می‌شود.

  برپایی نمایشگاه کتاب، پوشاک با موضوع حجاب و عفاف از جمله برنامه‌های جنبی همایش عفاف و حجاب بود.

  در این همایش از ۳۵ بانوی فعال در زمینه عفاف و حجاب تجلیل شد.

   

  انتهای پیام/ط

  تبلیغ